DLA DZIECI

PIRAT jest prawdziwym królestwem przygody dla dzieci od 0 do 100 lat. Animatorzy przez cały rejs zapraszają do rozmaitych zabaw i konkursów, które nawiązują do legend o piratach, korsarzach  i bałtyckich kaprach.

Uczestnicy otrzymują pirackie gadżety – czarne – pirackie baloniki, dyplomy, kolorowanki, zabawki. Świetną pamiątką z rejsu są wspólne fotografie z piratami, ale największym powodzeniem cieszą się wybijane przez marynarzy, na oczach pasażerów pirackie monety* i podpisane przez samego kapitana statku dyplomy*.

*dodatkowo płatne

Bałtyccy piraci – kaprowie

PIRAT i jego załoga popularnie kojarzą się z fantastycznymi opowieściami o morskich rozbójnikach na dalekich morzach i wyspach,  tymczasem nie mniej ciekawa jest prawdziwa  historia kaprów gdańskich.  I do niej PIRAT nawiązuje. 

Kaprowie gdańscy byli to awanturnicy  napadający na statki,  które przewoziły cenne ładunki do i z Gdańska, Elbląga i innych portów bałtyckich, ale w odróżnieniu od karaibskich piratów … współpracowali  z królem. Wspomagali królewską flotę wojenną uczestnicząc wraz z nią w morskich bitwach, a zrabowanym łupem dzielili się z królem. Pierwszą flotę kaperską zorganizował król Kazimierz Jagiellończyk, który wykorzystał ją w wojnie trzynastoletniej z Krzyżakami. Najsłynniejszym kaprem gdańskim był Paweł Beneke, o którym do dziś krążą legendy.

Atrakacje dla dzieci

Restauracja

Czartery

Imprezy

Drink Bar

Rejsy widokowe

Koncerty

Informacja o godzinach rejsów

601 865 550

Czartery, grupy zorganizowane

(8:00 – 18:00)
724 24 24 8

Mail

marketing@statekpirat.pl

Przywitaj się z morzem, chłonąc jego zapach, wsłuchując się w szum fal i czując rześkie podmuchy wiatru.

Statek Pirat to niezwykła atrakcja dla całej rodziny i idealne miejsce na wyjątkową okazję, prywatną i zawodową. Poznaj smaki morza w pokładowej Restauracji. Spróbuj koktajli w drink barze. Dobra zabawa i najwyższa jakość obsługi gwarantowane!

Oferujemy

Restauracja

Czartery

Imprezy

Drink Bar

Rejsy widokowe

Koncerty

Informacja o godzinach rejsów

Czartery, grupy zorganizowane

(9:00 - 18:00)
724 24 24 81

Adres:

Cumujemy przy Sopockim Molo